נתי רוזנבלום – פסיכותרפיסט

טיפול זוגי

כנראה שהגעתם לאתר כי אתם מתעניינים בטיפול זוגי, או שאתם חווים משבר סביב הזוגיות. בוודאי יש לכם תהיות, אולי אפילו ספקות או חששות לגבי טיפול זוגי.
אני מקווה שתקבלו תשובות לרוב השאלות שלכם. במידה ויש לכם שאלות או תהיות אתם מוזמנים לפנות אלי, דרך עמוד צור קשר, ואשמח להשיב לכם.

יתכן ואתם נשואים 25 שנים ארוכות וטובות, עם ילדים בוגרים שעוזבים את הבית ואתם נשארים עם  בית מתרוקן ותוהים מה נשאר מהזוגיות שלכם. יתכן שחלק מהשנים אכן היו טובות  אך חלקם היו פחות טובות, אך המשכתם בכח האינרציה, והילדים ומה יגידו.
אולי אתם נשואים רק מספר שנים וכבר יש לכם ילד אחד או שניים, האיזון של הזוגיות המוכרת והנעימה הופרה, ואתם מחפשים את דרכם מחדש באיזון הזוגיות בין היותכם זוג להיותכם הורים צעירים.
יתכן שאתם זוג צעיר עדין לפני חתונה ומחויבות, ואתם מתלבטים האם הנישואין יהיו נכונים עבורכם. או אחד מכם תוהה האם הזוגיות שלכם מספיק איתנה כדי להחזיק אתכם שנים רבות במסגרת זוגית בשלה, איתנה וטובה. מסגרת שתיטיב איתכם ותגרום לכם להיות מסופקים ולגדל ילדים מאושרים במסגרת חמה ויציבה.
אולי אחד מכם חש נבגד, או זנוח ונטוש, במסגרת הזוגית. אלה רגשות קשים ביותר, מבלבלים ועלולים לקעקע את יסודות הזוגיות ותחושת הביטחון שזו נשענת עליה.
נושאים אלה ורבים אחרים  מקבלים מענה במסגרת טיפול זוגי.

מה קורה בטיפול זוגי

הבנת הבעיה הזוגית, כיצד היא חלחלה לנישואים, מתי התחילה, איך כל אחד מבני הזוג חווה אותה.
פירוק הסיבות והגורמים לקשיים  וחידוד אלמנטים נוספים שתומכים דווקא בהישארות הקשיים ולא מאפשרים לכוחות אחרים להתגבר ולפתור את הבעיות.
מיקוד תחושות בני הזוג והצרכים הרגשיים והפיזיים של כל אחד מהם.
הבנת המוקשים שבדרך לאור האישיות של בני הזוג ופצעי הילדות שלהם.
לקיחת אחריות אישית על החלק של כל אחד מבני הזוג, וקבלת העובדה שמבלי משים בן הזוג נפגע כתוצאה ממעשים או  צרכים אישיים
ציפיות מהזוגיות הנוכחית
פנטזיות לא ממומשות
בניית דרכי התמודדות יעילות ומספקות.מהו טיפול זוגי טוב?במקרים רבים אני נתקל  בשאלה, מדוע צריך להתחיל תהליך של טיפול זוגי אצל מטפל זוגי, האם אני לא מכיר באופן הטוב ביותר את עצמי  ואת הזוגיות, ובוודאי שיותר מכל מטפל זוגי שיתחיל להכיר אותי, ואותנו כזוג, רק בפגישות הטיפוליות? אכן, שאלה טובה. מטפל זוגי אינו מחליף את ההכרות הטובה של הזוג עם עצמו. למעשה, אכן בני הזוג מכירים באופן הטוב ביותר את עצמם ואת הזוגיות שלהם. הם אלה שימשיכו לחיות עם הקונפליקטים המשותפים שלהם והם גם אלה שיחיו עם תוצאות הטיפול וההחלטות המשותפות. יתרה מזו, תוך כדי התהליך של הטיפול הזוגי, בני הזוג יפתרו את הקשיים שלהם בעצמם. אם ככה אתם בוודאי שואלים את עצמכם, בשביל מה באמת נחוץ מטפל זוגי? בטח יש לנו דברים יותר טובים לעשות עם הכסף. התשובה היא, שבדרך כלל מגיעים לטיפול לאחר שנעשו ניסיונות עצמיים לפתור את הבעיה, שלא עלו יפה. קל להבין את זה באופן מטפורי, שאדם או זוג  המצוי בבור, אינו יכול להיות זה שזורק לעצמו את החבל ומושך את עצמו. המטפל צריך להיות בעל ידע, לשאול את השאלות הנכונות ובעל התמצאות בידע הטיפולי האישי והזוגי, כדי להבין מהם הסוגיות העיקריות שבני הזוג תקועים בהן.
מהו טיפול זוגי טוב  או מהי הצלחה בטיפול הזוגי?

טיפול זוגי מוצלח, צריך להכיל את האלמנטים הבאים:

רצון אמיתי כנה, שבא ממקום טוב לפתור את הבעיות

נכונות להבין שמדובר בהתליך וגיוס סבלנות לכך

הבנת החוזה הזוגי הראשוני והאם אחד מבני הזוג השתנה או התפתח ובעקבות כך רוצה שינוי

הבנה של העצמי לאור ילדותי וקבלת עצמי

הבנה טובה ומעמיקה של הדינמקה הזוגית  והנקודות והנושאים בהם תקועים ומהווים נקודות חיכוך

בדיקה של ציפיות הדדיות

קבלת בן הזוג כפי שהוא או הבנה שאינך יכול להשלים עם מקומו של בן הזוג ולבחון כדאיות פרידה

כמובן שמטפל זוגי טוב, בעל ידע ונסיון יכולים לתרום לתהליך להיות איכותי ויעיל יותר

Call Now Button